Kategorie:

Najczęstsze problemy lakierów hybrydowych

Lakiery hybrydowe są niezwykle popularne. Jednak część pań nadal nie decyduje się na to, aby spróbować skąd ten cały „hype”. Część z nich odstraszają od prób opisywane w Internecie problemy z manicure hybrydowym. Jak się okazuje z większością z nich możemy się bez problemu uporać.

Lakier jest nietrwały – co zrobić?

Jednym z najbardziej popularnych problemów wśród użytkowniczek lakierów hybrydowych jest niska trwałość manicure hybrydowego. Wskazują, że hybrydy utrzymują się na ich paznokciach maksymalnie kilka dni, a potem zwyczajnie odpadają. Kluczem do tego uporania się z tym irytującym problemem jest odpowiednie przygotowanie paznokcia i skórek.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie płytki paznokcia. Kiedy lakier hybrydowy będzie trzymał się najdłużej? Jeśli będzie ona starannie oczyszczona, wyrównana i delikatnie zmatowiona. Nierówna lub otłuszczona płytka sprawi, że lakier zejdzie z niej bardzo szybko. Niezmiernie ważne jest również staranne odsunięcie lub wycięcie skórek. Jeśli zalejemy lakierem skórki pod lakier szybko dostanie się powietrze i jego trwałość będzie znacznie mniejsza niż przewiduje to producent.

Trwałość lakieru hybrydowego – primer i bonder

Jeśli przestrzegasz opisanych przez nas wyżej reguł wykonywania manicure hybrydowego, a lakier nadal nie trzyma się paznokcia, koniecznie zastanów się nad zakupem primera. Krótkie trzymanie lakieru może być spowodowane wysoką tłustością płytki paznokcia. Primer ma za zadanie usunąć tłuszcz z paznokcia i tym samym zapewnić lakierowi większą przyczepność. Jeśli zwykły primer nie przynosi rezultatów może zastosować primer kwasowy. Zawiera on kwas metakrylowy, który działa nieco agresywniej na płytkę, ale jednocześnie zapewnia większą przyczepność lakierowi. Primer nakładamy na paznokcie przed aplikacją lakieru hybrydowego i czekamy jak odparuje. Alternatywą dla niego będzie bonder, który ma podobne działanie jak primer, ale konsystencję zbliżoną do lakieru hybrydowego. Podobnie, jak lakier musimy utrwalić go przy pomocy lampy.

Problem z trwałością lakieru? Jaki jest stan Twoich paznokci?

Jeśli Twoje paznokcie są w kiepskim stanie hybryda nie będzie się na nich trzymać. Lakiery hybrydowe nie mają możliwości przyczepienia się do płytki, jeśli ta wygina się. Daj nieco wytchnienia swoim paznokciom, a zamiast lakierów zacznij stosować odżywki. Przyjrzyj się również swojej diecie, może okazać się, że przyczyną złego stanu paznokci jest niedostarczanie w pożywieniu wszystkich potrzebnych składników odżywczych.

Przyczyną złego trzymania się lakieru na paznokciach będzie nie tylko ich odginanie, ale również rozdwajanie, czy pękanie. Jeśli nie chcesz czekać na polepszenie stanu Twoich paznokci możesz również zastosować specjalną bazę, która dodatkowo utwardzi paznokcie, zabezpieczy przed uszkodzeniami i sprawi, że lakier będzie lepiej przylegał.

Nierówna warstwa lakieru

Dobrej jakości lakiery hybrydowe poziomują się same. Jednak aby uniknąć powstawania nieestetycznych zacieków na paznokciu pamiętaj, aby nakładać je cienkimi warstwami. W innym przypadku może to powodować szybsze odchodzenie lakieru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *