Kategorie:

Uchwyt na telefon i tablet – gadżet niezbędny podczas podróży

Wielu kierowców podczas jazdy korzysta z telefonu bądź tabletu. Coraz większą popularnością cieszą się obecnie tablety, ponieważ zapewniają większą przestrzeń roboczą w porównaniu z telefonem. Oba urządzenia pozwalają na wygodne korzystanie z nawigacji GPS. Aby jednak podczas jazdy móc korzystać z telefonu bądź tabletu wygodnie i bezpiecznie, konieczne jest zamontowanie odpowiedniego uchwytu.

Czym kierować się wybierając uchwyt na telefon i tablet?

Dobrze dobrany uchwyt zapewnia komfort i bezpieczeństwo w korzystaniu z urządzenia podczas jazdy. Na rynku dostępne są różne rodzaje i modele uchwytów, można je montować na przedniej szybie, na kratce nawiewu, na zagłówku oraz w wielu innych miejscach – wszystko zależy od indywidualnych preferencji kierowcy. Uchwyty mają różne cechy i parametry. Ważne jest zatem, aby wiedzieć, na co szczególnie zwracać uwagę podczas ich kupna.

Bardzo istotną kwestią jest materiał, z którego z uchwyt został wykonany. Musi być wytrzymały i odporny na ewentualne uszkodzenia. Jeśli uchwyt jest dobrej jakości, a jego konstrukcja wydaje się stabilna i wytrzymała, ryzyko, że odpadnie np. podczas jazdy po nierównej nawierzchni, jest minimalne.

Rodzaje uchwytów na telefon i tablet

Wybór uchwytów na telefon i tablet dostępnych na rynku jest ogromny. Wystarczy zapoznać się z ofertą sklepu etuo.pl, by się o tym przekonać. Uchwyty dostępne są w bardzo wielu rozmiarach i rodzajach.

Dużą popularnością cieszą się uchwyty mocowane do kratki nawiewu. Ich zaletą jest to, że telefon bądź tablet znajdują się w bliskiej odległości od kierującego, są doskonale widoczne. Ułatwia to obsługiwanie ekranu dotykowego, ponieważ znajduje się on w zasięgu ręki – kierowca nie musi nawet zmieniać pozycji, by go użyć.

Sporym zainteresowaniem cieszy się także uchwyt na telefon do samochodu mocowany na szybie. Rozwiązanie takie zapewnia podobny komfort użytkowania jak uchwyt mocowany do kratki nawiewu. W tym przypadku ważne jest szczególnie to, by część odpowiadająca za mocowanie do szyby była solidna i niezawodna – uchwyt musi utrzymać ciężar urządzenia niezależnie od tego, jak bardzo samochód kołysze się podczas jazdy.

Ciekawym rozwiązaniem jest także uchwyt na tablet do samochodu na zagłówek. Pozwala on pasażerom siedzącym na tylnym siedzeniu na wygodne korzystanie z urządzenia. Ten modelu uchwytu często wybierają kierowcy posiadający dzieci. Podczas jazdy można włączyć na tablecie film lub bajkę i w ten sposób umilić maluchom podróż.

Oprócz klasycznych uchwytów, w których mocuje się urządzenie przy użyciu specjalnych zaczepów, dostępne są również bardziej nowoczesne i minimalistyczne magnetyczne uchwyty na telefon. Są one dużo mniejsze i składają się z dwóch części. Płaską metalową płytkę wsuwa się pod etui telefonu lub mocuje do jego obudowy przy pomocy kleju. Płytka przyciągana jest do magnesu znajdującego się w uchwycie, który z kolei przyczepia się do kratki nawiewu lub szyby. Dzięki temu telefon mocno trzyma się uchwytu, ale bardzo łatwo go z niego zdjąć.

Zalety i wady uchwytów na telefon i tablet

Wymienione wyżej rodzaje uchwytów mają swoje zalety i wady. W przypadku uchwytu na przednią szybę samochodową dużą zaletą jest bardzo łatwy montaż. Możliwe jest idealne dopasowanie położenia telefonu lub tabletu do swoich potrzeb. Wadą jest tu natomiast ryzyko, że uchwyt wraz z urządzeniem może odczepić się od szyby, zwłaszcza podczas jazdy po bardzo nierównym podłożu. Uchwyt mocowany do kratki nawiewu jest stabilniejszy, daje jednak dużo mniejsze możliwości wyboru miejsca, w którym się go zamontuje.

Sposoby montażu uchwytów na telefon i tablet

Samochodowy uchwyt na tablet lub telefon może być montowany na różne sposoby – warto wybrać model, który można dowolnie i bez problemu montować i demontować. Nie poleca się uchwytów montowanych się na stałe. Pierwsze rozwiązanie jest zdecydowanie wygodniejsze. W razie konieczności lub potrzeby samochodowy uchwyt na tablet można w każdej chwili zdjąć.

Wybierając konkretny uchwyt, należy zwrócić uwagę, aby na pewno pasował do posiadanego modelu urządzenia. Uchwyty na telefon i tablet do kupienia online zazwyczaj posiadają specjalny mechanizm, który pozwala na dostosowanie ich do wielkości urządzenia – warto jednak sprawdzić to przed zakupem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *