kominek
Kategorie:

Jaki kominek do salonu wybrać?

Zastanawiając się, jaki kominek do salonu będzie najlepszy, należy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie. Jaką ma pełnić funkcję – czy ma to być tylko ozdoba, czy dodatkowe źródło ciepła?

Jaki kominek do salonu wybrać?

Jest wiele czynników decydujących o rodzaju kominka, przede wszystkim powierzchnia domu oraz lokalizacja przewodów kominowych, a nawet styl wnętrza. Ilość miejsca ma także duże znaczenie, ponieważ przy kominku w odległości około 80 cm nie powinny znajdować się żadne łatwopalne meble oraz przedmioty. Do domowego użytku najlepsze będą kominki z małą mocą grzewczą nieprzekraczającą 10 kW, taka moc pozwala komorze nagrzać się odpowiednio i długo cieszyć się widokiem ognia. Większa moc to o wiele więcej spalonego drewna, które produkuje jeszcze więcej ciepła. Wszystko zależy od preferencji użytkowników i ich potrzeb.

Kominek do salonu, jaki może mieć kształt?

Wybierając kominek, należy zwrócić uwagę na swoją domową przestrzeń. Najczęściej należy dopasować go do miejsca, gdzie znajduje się przewód kominowy. Kominek może być:

  • Narożny 2-stronny,
  • Narożny 3-stronny,
  • Panoramiczny,
  • Płaski,
  • Otwarty,
  • Typu koza, czyli wolnostojący.

Niezależnie od typu można wybrać spośród wielu ciekawych modeli. Kominki Defro w Białymstoku posiadają szeroką ofertę, która zaspokoi każdy gust. Kominki mogą być dopasowane do wnętrza, tak by wyglądały elegancko i wytwornie. Domownicy będą mogli czuć się wyjątkowo podczas długich zimowych wieczorów spędzonych przy kominku. Zabudowa kominka może być różna. Nawiązująca do klasyki, czyli zdobiona lub wyglądać nowocześnie z wykorzystaniem granitu. Kominki mogą być wyposażone w jedną, dwie, trzy, a nawet cztery szyby, co powoduje niesamowity efekt.

Rodzaje kominków:

  • Kominek otwarty nieposiadający szyby. Do jego wykonania wykorzystuje się cegły ceramiczne i szamotowe. Jest to niezwykle elegancki kominek, który nadaje się do dużych wnętrz i pełni także funkcję grzewczą w salonie.
  • Kominki z wkładem kominkowym są idealne do domów. Jest to najpopularniejszy rodzaj kominka, a wkłady kominkowe są przystosowane do pracy z powietrznym systemem ogrzewania oraz wodną instalacją centralnego ogrzewania, dzięki czemu można ogrzewać nim cały dom. Mogą także pełnić rolę głównie rolę dekoracyjną. Zastanawiając się, jaki kominek do salonu będzie najlepszy, warto obejrzeć oferty palenisk tego rodzaju.
  • Bio kominki oraz elektryczne to alternatywa dla klasycznych wersji.
  • Gazowe kominki, nie wymagają opału, a jedynie podłączenia odpowiedniej infrastruktury gazowej. Kominek działa natychmiast po włączeniu.

Kominki nie tylko ogrzewają pomieszczenie, one idealnie dopełniają rodzinne spotkania. Romantyczny ogień może być dodatkiem do wspaniałych wspólnie spędzonych chwil. Każdy, kto kocha wpatrywać się w prawdziwy ogień, powinien mieć kominek we własnym domu. Decydując się na kominek, należy zadbać o wysoką jakość stali, z jakiej jest zrobiony oraz w innowacyjne systemy szybowe, które pozwolą długimi godzinami wpatrywać się w tańczące płomienie. Kominki są świetną alternatywą dla oglądania telewizji.