żaluzje
Kategorie:

Żaluzje drewniane – jak dobrać kolor?

Kolory, które wybierasz dla swoich drewnianych żaluzji okiennych, mogą stworzyć nastrój i nadać ton pomieszczeniu. Mogą sprawić, że pokój będzie wyglądał albo banalnie, albo atrakcyjnie — w zależności od tego, jakie odcienie zostaną użyte. Istnieje wiele różnych barw do wyboru, gdy szukasz drewnianych żaluzji. Czytaj dalej, aby wiedzieć, czym kierować się przy wyborze żaluzji, aby uzyskać jak najlepszy efekt.

Dlaczego warto wybrać żaluzje drewniane w Krakowie?

Jeśli chcesz dodać odrobinę elegancji i klasy do wystroju swojego domu, to żaluzje drewniane są właśnie tym, czego potrzebujesz. Są one dostępne w różnych wzorach, kolorach i odcieniach, więc możesz wybrać taki, który dobrze komponuje się z Twoim planem aranżacji wnętrza. Co więcej, żaluzje drewniane w Krakowie zapewniają Twojej rodzinie prywatność, jednocześnie pozwalając na dostęp światła słonecznego do pomieszczenia poprzez małe listwy lub żaluzje w tkaninie żaluzji. To sprawia, że są idealne do sypialni, jak również salonów, gdzie kontrola światła jest ważna w ciągu dnia, kiedy ludzie śpią lub relaksują się w domu po pracy.

Zabierz ze sobą próbki kolorów w pomieszczeniu

Kolor Twoich drewnianych żaluzji powinien uzupełniać ściany. Jeśli ściany są neutralne, to możesz zaakcentować okna ciemnymi kolorowymi żaluzjami. Podobnie, jeśli przeważająca kolorystyka jest ciemna, możesz użyć jasnych odcieni żaluzji drewnianych.

Stwórz nowoczesne wnętrze

Jeśli chcesz stworzyć współczesny wygląd w swoim domu, to rozważ użycie białych żaluzji drewnianych. Sprawią one, że każdy pokój będzie wyglądał nowocześnie i współcześnie. Możesz również spróbować użyć żaluzji z naturalnego drewna z odrobiną koloru.

Weź pod uwagę swoje meble

Jeśli masz już wiele drewnianych mebli w swoim domu, to ma sens wybór koloru, który będzie wiązał wszystko razem. Na przykład, jeśli masz dębowy stół jadalny lub komodę, to prawdopodobnie powinieneś pójść z dębową drewnianą żaluzją. To sprawi, że pokój będzie wyglądał spójnie, a jednocześnie będzie wyjątkowy i indywidualistyczny.

Jeśli jednak nie masz w pokoju żadnych drewnianych mebli, to nie ma potrzeby martwić się o dopasowanie kolorów. Zamiast tego, po prostu wybierz kolor, który wygląda dobrze sam w sobie i nie koliduje z żadnymi innymi przedmiotami w pokoju.

Pomyśl o nastroju, jaki chcesz stworzyć

Nastrój pokoju to bardzo ważna rzecz. Musisz przecież się w nim czuć dobrze i komfortowo. Jeśli chcesz stworzyć ciepłą, przytulną atmosferę, wybierz ciemniejsze kolory, takie jak czekoladowy brąz lub burgund. Jeśli chcesz, aby pokój stał się świeży i przewiewny, to lżejsze kolory są najlepszym rozwiązaniem.

Nie „szalej” z kolorem, ale jednocześnie nie zanudzaj!

Kluczem jest tutaj równowaga. Jeśli masz bardzo jasne ściany i meble, to wybierz jasne wykończenie drewna dla swoich żaluzji. Jeśli Twoje ściany są pomalowane w ciemnych kolorach, to wybierz ciemniejsze wykończenia drewniane (lub nawet barwione), aby zrównoważyć ogólny wygląd Twojego pokoju.

Jeśli nie jesteś pewien, jakie kolory będą dobrze wyglądać razem — nie martw się! Istnieje wiele stron internetowych, które oferują bezpłatne próbki żaluzji drewnianych, dzięki czemu można zobaczyć, jak wyglądają u Ciebie w domu. W ten sposób będziesz w stanie zwizualizować, jak dobrze pewne odcienie będą działać razem, zanim cokolwiek kupisz!