apartament
Kategorie:

Jak urządzić apartament w stylu retro?

Styl retro oznacza wnętrze niebanalne – takie, o którym każdy gość pamięta jeszcze długo po zakończeniu swoich odwiedzin. Królują w nim rozwiązania z zamierzchłych czasów, które są rzadko spotykane. Unikalność jest najbardziej pożądana w odniesieniu do stylu retro, dlatego chcąc uzyskać najlepszy efekt, dobrze jest skorzystać z usługi projektowania apartamentów. Warszawa oferuje bardzo szerokie możliwości, jeśli chcesz zdecydować się na realizację takiego projektu.

Wyjątkowe wnętrze w stylu retro – projektowanie apartamentów, Warszawa

Dopasowanie odpowiedniego stylu wystroju wnętrz jest w gruncie rzeczy kwestią bardzo indywidualną. Obecnie projektowanie apartamentów w Warszawie wychodzi naprzeciw różnorodnym oczekiwaniom klientów. Na rynku można obserwować duże zainteresowanie nawiązaniami do minionych epok, czego najlepszym przykładem jest popularność stylu retro. Jakie są cechy charakterystyczne tego sposobu dekorowania wnętrz? Na pierwszy plan wysuwają się przede wszystkim jasne nawiązania do aranżacji z lat 50., 60. i 70. ubiegłego wieku. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć elementy dekoracji pochodzące z różnych lat. Projektowanie apartamentów w Warszawie nastawione jest na pełną unikalność, dlatego można pokusić się o wykorzystanie rozwiązań niestandardowych. Styl retro jest całkowitym przeciwieństwem popularnego obecnie minimalizmu. Można stosować tutaj nawiązania do klasycznej architektury. Ozdobna sztukateria tworzona na wzór fresków będzie doskonałym uzupełnieniem kuchni.

Retro projektowanie apartamentów – Warszawa

Sposób projektowania zgodnie ze stylem retro zależy nie tylko od indywidualnych preferencji klienta, ale również sposobu użytkowania danego wnętrza. Często styl retro najłatwiej jest rozpoznać w przestrzeniach wypoczynkowych, takich jak salon. Charakterystyczna jest obecność mebli z pikowaniem, szczególnie kanap. Dopełnieniem zestawu wypoczynkowego może być stylowy stolik kawowy, z przeszklonym blatem. Wprowadza to lekkość, która może zostać zrównoważona przez inne elementy wystroju. Podczas projektowania apartamentów w Warszawie zgodnie z najważniejszymi założeniami stylu retro wskazane jest szczególne skupienie się na estetycznej oprawie okien. Styl retro daje możliwość zakupu ciężkich zasłon, odcinających dopływ nadmiaru światła słonecznego. Wieczorami można stworzyć w retro wnętrzach przytulny klimat, przez niektórych określany jako nieco piwniczny. Jak wygląda tworzenie wnętrza łazienki w stylu retro? Wielbicielom długich i aromatycznych kąpieli z pewnością spodobają się wanny na zdobionych, chromowanych nogach. Wskazany jest dodatek gustownego złota – kruszec może również być widoczny na baterii kranowej. W łazience nawiązania do popularnego obecnie stylu retro mogą być obecne również na ścianach. Już na etapie projektowania apartamentów w Warszawie warto zaznaczyć chęć umieszczenia tam wodoodpornej tapety. Dodatek klasycznych printów z pewnością podkreśli oryginalny charakter wnętrza, a o to przecież chodzi w stylu retro.