laptop
Kategorie:

Kiedy oddać laptopa do serwisu?

Laptop to obecnie dla wielu osób podstawowe narzędzie do pracy czy nauki. Bardzo ważne jest więc, aby był on w pełni sprawny technicznie i zadbany. Wszelkiego rodzaju usterki mogą bowiem spowodować utratę ważnych danych, a nawet permanentne zniszczenie urządzenia. Z każdą usterką warto więc udać się od razu do specjalistycznego serwisu. Naprawy dokonywane na własną rękę mogą bowiem przynieść jeszcze więcej szkód. Wiele osób może się więc zastanawiać, w jakich sytuacjach warto oddać laptopa do naprawy.

Laptopy serwis Kraków — czyszczenie urządzenia

Kurz oraz brud to najczęstsze problemy, na jakie mogą natrafić laptopy. Serwis (Kraków) najczęściej sprowadza się więc do ich dokładnego wyczyszczenia, co jest bardzo ważne do ich prawidłowego funkcjonowania. Jak jednak poznać, że urządzenie ma w środku zbyt dużo nagromadzonego brudu. Przede wszystkim wentylatory chodzą dużo szybciej, co przejawia się głośniejszą pracą. Ponadto laptop może się zawieszać, a nawet sam się wyłączać.

Gromadzący się w urządzeniu brud zakłóca jego skuteczną pracę i uniemożliwia jego poprawne chłodzenie. Jeżeli komputer sam się wyłącza, na przykład podczas grania, jest to wyraźny znak, że należy oddać go do czyszczenia. Bardzo ważne jest, aby nie wykonywać tej czynności samodzielnie, czy przy użyciu odkurzacza. W profesjonalnym serwisie laptop zostanie dokładnie wyczyszczony. Ponadto doświadczony pracownik wymienić pastę termo-przewodzącą, która jest równie ważna dla poprawnego działania urządzenia oraz podzespołów.

Komputer nie włącza się przyciskiem

Jest to równie często spotykana awaria. Może być ona spowodowana wieloma czynnikami, na przykład wirusem na dysku twardym, czy uszkodzeniem podzespołów (płyty głównej lub karty graficznej). Czasami jednak przyczyna może być dużo prostsza, na przykład rozładowana bateria, uszkodzone gniazdo ładowanie czy zepsuty zasilacz. W domowych warunkach trudno jest jednak ustalić przyczynę, zwłaszcza jeżeli ktoś nie jest specjalistą od komputerów. Przy pomocy specjalistycznych narzędzi pracownik serwisu bez problemu odkryje, co stanowi przyczynę awarii.

Uszkodzenia mechaniczne oraz zalanie

Niedziałające podzespołu czy brud to nie jedyne zagrożenia, jakie czyhają na laptopy. Serwis (Kraków) bardzo często dotyczy również wszelkich uszkodzeń mechanicznych. Może to być pęknięty ekran, wyłamany zawias, czy uszkodzona obudowa. Dużo poważniejsza jest sytuacja, gdy laptop spadł na ziemię i nie chce się włączyć. W takim przypadku mogło dojść do uszkodzenia elektroniki znajdującej się wewnątrz urządzenia.

Równie częstym problemem jest zalanie laptopa. W końcu podczas pracy czy nauki przy urządzeniu niejednokrotnie towarzyszy nam kubek gorącej kawy, czy herbaty. Każda kropla płynu, która dostanie się do laptopa, może stanowić poważne zagrożenie dla znajdującej się tam elektroniki. W takiej sytuacji warto oddać komputer do serwisu. Pracownik rozbierze urządzenie na części, dokładnie wysuszy każdy element oraz sprawdzi laptopa pod kątem ewentualnych problemów.