klimatyzacja
Kategorie:

Ile kosztuje założenie klimatyzacji?

Klimatyzacja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jest to bowiem rozwiązanie, które znacznie pomaga w przypadku najgorętszych dni w roku. Ponadto warto pamiętać również o tym, że urządzenie to oczyszcza powietrze z alergenów oraz szkodliwych dla człowieka drobnoustrojów. Z tego też powodu coraz więcej osób zadaje sobie pytanie, ile kosztuje klimatyzacja w Wieliczce. Należy pamiętać, że na ostateczny koszt wpływa wiele czynników, m.in. wybór urządzenia czy powierzchnia mieszkania.

Klimatyzacja w Wieliczce — od czego zależy cena?

Decydując się na montaż klimatyzacji należy mieć na uwadze wiele czynników. Należy bowiem pamiętać, że każdy z nich w mniejszy bądź większy sposób wpływa na to, jaki ostateczny koszt będzie miał montaż klimatyzacji. Z pewnością najważniejszym z nich jest odległość jednostki wewnętrznej od jednostki zewnętrznej, umieszczonej na ścianie budynku. Im jest ona większa, tym większy będzie również koszt całego montażu.

Duża odległość między jednostkami to bowiem duże utrudnienie dla ekipy montażowej, która musi zrobić przejścia przez większą ilość ścian. Każdy kolejny sprawia, że klimatyzacja w Wieliczce może być znacznie droższa. Na ostateczny koszt wpływa również konieczność użycia przez monterów podnośnika czy postawienia rusztowania. Pozostałymi czynnikami, które mogą wpłynąć na ostateczny koszt klimatyzacji są także wszelkie prace, które mają zamaskować klimatyzację w celach estetycznych oraz połączenie jej z innymi instalacjami, na przykład z wentylacją mechaniczną.

Klimatyzacja w Wieliczce — moc chłodnicza

Najważniejszym etapem montażu klimatyzacji jest dobór najlepszego urządzenia. Będzie to miało bowiem bezpośredni wpływ na to, ile inwestor będzie zmuszony zapłacić za instalację. Należy jednak pamiętać, że urządzenie musi zostać dobrane wedle indywidualnych kryteriów. Najważniejszym z nich jest z pewnością moc chłodnicza. Aby dobrać klimatyzator, należy wziąć pod uwagę powierzchnię oraz położenie pomieszczenia, a także liczbę okien oraz kierunek, na który wychodzą.

Obliczenie mocy chłodniczej nie jest jednak łatwym zadaniem i warto je powierzyć doświadczonemu specjaliście. Ten z pewnością pomoże dobrać najlepsze urządzenie, które w stu procentach spełni wymagania użytkownika. Aby wstępnie oszacować moc klimatyzatora, powierzchnię pomieszczenia należy pomnożyć przez sto. Wynik będzie oznaczał Waty, jakie musi posiadać klimatyzator. Należy jednak pamiętać, że wzór ten nie uwzględnia położenia pomieszczenia oraz dotyczy przestrzeni, których wysokość jest nie większa niż 2,5 m.

Jaki jest koszt eksploatacji klimatyzacji?

Osoba, która zdecyduje się na montaż klimatyzacji musi pamiętać o tym, że konieczny jest jej regularny serwis przeprowadzany przez fachowców. Sam system posiada bowiem wiele elementów, które mogą wymagać wymiany. Nie da się jednak ukryć, że na dłuższy czas klimatyzacja w Wieliczce okaże się udaną inwestycją, która pomoże zadbać o komfort cieplny oraz zdrowie domowników.