Kategorie:

Jak bezpiecznie wziąć kredyt gotówkowy?

Zdecydowana większość naszego społeczeństwa posiada przynajmniej jeden kredyt gotówkowy, który musi spłacać w formie ustalonych wcześniej, comiesięcznych rat. Zastanawiasz się, dlaczego to rozwiązanie stało się aż tak popularne? A może zastanawiasz się, jak wziąć kredyt gotówkowy bez ryzyka? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł!

Pożyczka a kredyt gotówkowy – jak bezpiecznie wziąć?

Wiele osób nie widzi różnicy między kredytem a pożyczką i traktuje je jako jeden, ten sam produkt finansowy. Jak się jednak okazuje, rzeczywistość w tej sprawie wygląda zupełnie inaczej. W takim razie co to jest kredyt?

Kredyt to odpowiedzialność finansowa, na którą klient decyduje w ramach oferty konkretnego banku. Dlatego tylko banki mogą go udzielać. Osoba decydująca się na tę opcję zobowiązuje się do spłaty rat w uzgodnionym terminie, według ustalonego dla kredytu oprocentowania, które w każdej placówce może się od siebie różnić.

Pierwsza i jedna z największych różnic między pożyczką a kredytem polega na tym, że prawie każdy może udzielić pierwszej z wymienionych opcji. W tym przypadku mówimy nie tylko o bankach, ale także o innych instytucjach finansowych, a właściwie o każdej osobie fizycznej. Pożyczka może więc powstać np. w ramach układu rodzinnego, na przykład pomiędzy rodzeństwem. Co ciekawe, przedmiotem tego rozwiązania tak naprawdę nie muszą być pieniądze, ale dowolny przedmiot.

Różnica polega również na tym, że pożyczka nie musi być spłacana. Dlatego nie wymaga się w jej przypadku ustalenia wysokości oprocentowania jak w przypadku kredytów bankowych. Dużym plusem samych pożyczek jest to, że nie określają konkretnego celu, na jaki należy przeznaczyć otrzymaną kwotę. Możemy więc wykorzystać ją w dowolny sposób i dowolnie rozdysponować pieniądze, uwzględniając np. bieżące potrzeby czy spłatę innych długów.

Oczywiście, poza wieloma różnicami pożyczka i kredyt mają też wiele cech wspólnych. Tak naprawdę oba rozwiązania są dla nas zobowiązaniem, długiem, który musimy spłacać pod pewnymi warunkami oraz określonym czasie. W obu przypadkach mogą zostać naliczone odsetki, jeśli nie dokonamy płatności w wyznaczonym terminie. Dodatkowo istnieje możliwość skierowania sprawy na drogę sądową, a w efekcie niekiedy ustanawia się komornika do windykacji całości długu.

Dlaczego tak chętnie sięgamy po kredyty gotówkowe?

Życie jest tylko jedno i nie należy zwlekać z osiągnięciem swoich celów czy marzeń. Nigdy nie wiemy, co stanie się następnego dnia oraz, jak możemy zmarnować wszystkie okazje, które czekają na nas już dziś.  Chcesz wiedzieć, co możesz zrobić, aby przyspieszyć realizację swoich marzeń w trudnej sytuacji finansowej? Rozwiązaniem Twojego problemu może być oczywiście pożyczenie pieniędzy. Jak bezpiecznie wziąć kredyt gotówkowy? Wystarczy skorzystać z usług, jakie oferuje doradca kredytowy Białystok lub w innym mieście, aby porównać oferty i wybrać tę najkorzystniejszą.

Dzięki wsparciu specjalistów dostaniemy szybki zastrzyk gotówki, który pomoże nam realizować zarówno wielkie marzenia, jak i mniejsze cele. Wśród nich wymienia się na przykład zakup sprzętu elektronicznego lub remont mieszkania. Kredyt gotówkowy jest lepszym rozwiązaniem niż hipoteczny, ponieważ mamy pełną swobodę w dysponowaniu otrzymaną kwotą bez konieczności tłumaczenia się komukolwiek z podjętych decyzji. Jest to z pewnością bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala nam wykorzystać pieniądze w dowolny sposób, na przykład dzieląc je na kilka mniejszych planowanych zakupów.

Jak otrzymać kredyt gotówkowy? Wystarczy, że podasz podstawowe dane, a konsultant przeprowadzi Cię przez całą procedurę, wyjaśniając wszystkie wymagania i sprawdzając Twoją zdolność kredytową.

Z pomocą kredytu gotówkowego możesz osiągnąć wszystko, czego w danej chwili potrzebujesz. Ponadto, jeśli planujesz założyć firmę, może to być sposób na osiągnięcie niezależności finansowej na samym początku oraz podreperowanie budżetu w dowolnym momencie działalności. Może to być więc inwestycja, która na pewno zwróci się w krótkim terminie.