Kategorie:

Jak kupić bitcoin w Polsce?

Bitcoin lub inaczej BTC, to pierwsza na świecie skomercjalizowana waluta cyfrowa. Swoje początki miała już w 2009 i od tego czasu nieprzerwanie zajmuje pierwsze miejsce pod kątem popularności. Chociaż wykres wartości kursu to prawdziwa sinusoida, coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w lidera światowego rynku kryptowalut. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z bitcoinem, pewnie zastanawiasz się, jak możesz go zdobyć. Sposobów jest kilka. Sprawdź, jak kupić bitcoin w Polsce. 

Giełda kryptowalut

Giełda to jeden z najpopularniejszych i najczęściej używanych sposobów na zakup i sprzedaż bitcoina. Szacuje się, że obecnie niemal 80% handlu tą kryptowalutą w Polsce odbywa się właśnie na jednej z giełd. Aby zacząć działać w tym miejscu konieczne będzie założenie i zweryfikowanie konta. Należy uzupełnić swoje dane oraz wykazać skan dokumentu tożsamości. Weryfikacja konta trwa zwykle ok. 15 minut.

A jak kupić bitcoin na giełdzie? Na samym początku musisz zasilić swoje konto. Na polskich giełdach możesz to oczywiście zrobić za pomocą złotówek, jednak istnieje również możliwość dokonania transakcji dolarami czy euro. Płacąc złotówkami, do wyboru jest kilka opcji. Możesz wykonać tradycyjny przelew lub wpłacić środki w sklepach Żabka i FreshMarket oraz na poczcie. Gdy przelew dojdzie na Twoje konto, możesz zacząć transakcje na giełdzie.

Na każdej platformie dokonywanie zakupu czy sprzedaży wygląda nieco inaczej. Przed wykonaniem jakiejkolwiek transakcji warto zapoznać się dokładnie z giełdą i systemem działania. Pamiętaj także, aby przeczytać regulamin. Każda giełda sama ustala wartość kursu — jest to zależne od popytu podaży.

Giełda kryptowalut to obecnie najpopularniejsze miejsce na handel bitcoinem, jednak dla osób początkujących może być zbyt skomplikowana.

Kantor bitcoin

Znacznie łatwiejszym sposobem na zakup BTC jest kantor bitcoin. W Polsce powstaje coraz więcej tego typu miejsc. Spowodowane jest to dużą popularnością kryptowalut. Coraz więcej instytucji i placówek akceptuje płatności cyfrowymi monetami takimi jak właśnie bitcoin. Kantor walut wirtualnych działa podobnie jak ten tradycyjny.

Tutaj również — jak w przypadku giełdy — potrzebne będzie założenie konta. Niektóre kantory nie wymagają weryfikacji, jednak warto to zrobić, ponieważ daje to więcej możliwości. Jeśli chodzi o metody płatności, to zazwyczaj dostępne są tradycyjne przelewy bankowe, płatności SEPA oraz przelewy ekspresowe.

A jaki jest najlepszy kantor bitcoin? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wybór platformy zależy od własnych preferencji. Warto oczywiście wybierać spośród tych, które oferują najwyższe ceny. Jeśli nie masz pomysłu gdzie kupić BTC, to koniecznie sprawdź ofertę Impily. Jest to polski kantor bitcoin i innych popularnych kryptowalut. Za jego pośrednictwem możesz dokonać bezpiecznych i szybkich transakcji, a także przechowywać swoje monety.

Bankomat bitcoin

A gdzie kupić BTC, jeśli nie odpowiada Ci ani giełda, ani kantor bitcoin? Innym sposobem jest bankomat z cyfrową walutą, czyli bitomat. Działa on podobnie jak tradycyjny bankomat, jednak transakcje są anonimowe. Bitomat umożliwia zarówno zakup, jak i sprzedaż BTC. Wykonywanie transakcji jest banalnie proste, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami widocznymi na ekranie. Aby skorzystać z bitomatu potrzebne będą banknoty w wybranej walucie oraz telefon do zeskanowania kodu QR portfela, na którym przechowasz bitcoin. A gdzie kupić BTC za pomocą bitomatu. Obecnie możesz to zrobić między innymi w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu, Bydgoszczy czy Sopocie.

Podsumowując, 3 najpopularniejsze sposoby na zdobycie BTC to polski kantor bitcoin, giełda kryptowalut oraz bitomat. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, która opcja będzie najlepsza. Wiele zależy od doświadczenia i własnych preferencji. Jeśli dopiero zaczynasz zabawę z BTC to dobrym wyborem będzie kantor bitcoin. Polska oferuje wiele takich miejsc. Pamiętaj, aby wybrać rzetelne i sprawdzone miejsce, które cieszy się pozytywnymi opiniami. Dzięki temu pierwsze inwestycje będą w pełni bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *