Kategorie:

Sprawdzenie auta przed zakupem – o czym nie zapomnieć?

Kupujesz auto z drugiej ręki i chcesz mieć pewność, że jest w pełni sprawne i bezpieczne? Nie chcesz się rozczarować i tym bardziej wyrzucić w błoto dużej sumy pieniędzy? Skorzystaj z pomocy firmy Autotesto. Fachowcy wiedzą najlepiej na co zwrócić uwagę! Zaufaj im. Znają się na tym!

Sprawdzenie auta przed zakupem to specjalność Autotesto

 

Ponad 250 ekspertów znających się na motoryzacji, aż 350 punktów kontrolnych objętych zasięgiem i raport w ciągu maksymalnie 24 godzin – to musi przekonywać nawet najbardziej wymagających klientów. Fachowa pomoc w tej sytuacji może uchronić przed złym ulokowaniem pieniędzy lub pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości.

Chcesz kupić auto? Zobacz, co koniecznie trzeba sprawdzić

 

Osoby niedoświadczone, które nie znają się na samochodach i nie wiedzą na co trzeba zwrócić uwagę, gdy kupuje się auto, na pewno powinny skorzystać z dodatkowej pomocy. Dzięki temu nie będą musiały polegać na sobie, lecz na specjalistach. Jak się okazuje, jest wiele aspektów, które warto sprawdzić przed lub w trakcie kupna samochodu. Warto to zrobić zanim zapadnie ostateczna decyzja. Co wymaga szczegółowej analizy i na co zwrócić uwagę? Warto zacząć od kontroli dokumentów, a następnie przejść do kolejnych kluczowych spraw. Chodzi o sprawdzenie stanu karoserii, oświetlenia, kół i ogumienia oraz całego wyposażenia. Nie wolno zapominać o stanie podwozia czy kondycji komory silnika. Tak dokładne sprawdzenie pojazdu sprawi, że bez trudu podejmiemy ostateczną decyzję.

Bardziej profesjonalnie nie będzie

 

Co ważne, raport dotyczący wskazanego auta powstaje dopiero po przeprowadzeniu jazdy próbnej oraz po skorzystaniu z diagnostyki samochodowej. Zawiera też dokumentację fotograficzną. Dostaniesz co najmniej 70 zdjęć ukazujących stan pojazdu i wszystkie inne dokumenty, którym warto się bliżej przyjrzeć. Jeśli nie znasz się na samochodach lub zwyczajnie boisz się, że zapomnisz czegoś sprawdzić, zleć to zawodowcom. Dostając do ręki raport o wybranym aucie zyskujesz pewność. Wiesz w jakim jest faktycznie stanie, czy zawiera ukryte usterki i ile będzie kosztowała ich ewentualna naprawa. Jesteś w stanie zaplanować kolejne prace dotyczące auta i negocjować zaproponowaną cenę, jeśli nie uwzględniała pewnych mankamentów pojazdu. Kolejna kwestia dotyczy zgodności ogłoszeń z rzeczywistością. Bywają nierzetelni sprzedawcy, którzy ukrywają fakt kolizji lub wypadku z udziałem ich samochodu.. Dzięki rzetelnemu przeglądowi dowiesz się, czy samochód nie miał wcześniej napraw i czy jest bezpieczny w użytkowaniu.

Otrzymałeś ekspertyzę, podejmiesz możliwie najlepszą decyzję

 

Mając przed sobą obiektywny, a za razem dokładny raport techniczny ukazujący stan auta, oszczędzasz swój cenny czas. Masz również silne i niedające się podważyć argumenty, które ułatwią Ci podjęcie ostatecznej decyzji odnośnie zakupu auta. I co ważne, dzięki temu dokumentowi masz możliwość negocjacji zaproponowanej ceny. Dowiesz się też w jakiej jest kondycji, czyli jak wygląda jego stan faktyczny, czy przeszedł gruntowne naprawy i czy uczestniczył w wypadku. Ostateczna decyzja nie będzie bazowała jedynie na Twoich odczuciach, emocjach czy na presji sprzedawcy, któremu niewątpliwie zależy, aby doszło do transakcji. Musisz być pewny, czy chcesz kupić auto, a podjęcie decyzji ułatwi wiedza na temat jego stanu. Wielu usterek czy problemów technicznych nie da się wykryć na pierwszy rzut oka. Z tego powodu potrzebne są badania techniczne, gdy auto podłącza się do komputera w stacji kontroli pojazdów.

Podsumowując, okazuje się, że nabycie auta bez dokładnego sprawdzenia może przypominać kupowanie przysłowiowego ”kota w worku”. Tutaj jednak lepiej zachować zdrowy rozsądek, bo kupując auto nienadające się do dalszej eksploatacji nie tylko stracisz własne, często duże pieniądze, ale przede wszystkim będziesz ryzykować życiem lub zdrowiem swoim oraz podróżujących, najczęściej Twoich najbliższych. Lepiej tego uniknąć i skorzystać z pomocy fachowców, którzy mają wiedzę i doświadczenie w tym, co robią. Szczegółowe sprawdzenie auta przed zakupem powinno uchodzić za rutynową czynność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *