prezent
Kategorie:

Jaki prezent wybrać na parapetówkę?

Jeśli Twoi znajomi lub rodzina właśnie wprowadzają się do nowego mieszkania, najprawdopodobniej już dostałeś, lub wkrótce dostaniesz zaproszenie na parapetówkę. Jak wiadomo, na tego typu imprezę zazwyczaj nie przychodzi się z pustymi rękoma i warto kupić coś świeżo upieczonym gospodarzom. Zazwyczaj stawia się na upominki praktyczne, dlatego w tym artykule opiszemy kilka pomysłów, które warto wziąć pod uwagę, wybierając prezent na parapetówkę. 

Co na parapetówkę – prezent idealny

Jeśli wiesz, jaką aranżację wnętrza wybrali Twoi przyjaciele, masz tutaj ułatwione zadanie. Możesz dzięki temu dopasować pasujące dodatki i dekoracji, które doskonale będą komponować się z nowym mieszkaniem. Przykładem może być tu wazon ceramiczny, świecznik ze świecami zapachowymi, czy też kominek do topienia sojowych wosków zapachowych. Pachnące prezenty są zawsze wspaniałym pomysłem i cieszą większość gospodarzy. Jeśli znajomi nie przepadają za tego typu dekoracjami, z pewnością ucieszą się z pokaźnego kwiatka w stylowej doniczce. 

Co na prezent na parapetówkę? Upominek praktyczny!

Upominkiem praktycznym może być np. wszystko to, co potrzebne jest w kuchni. Może znajomi wspominali coś o brakujących akcesoriach na wyposażeniu? Goście zazwyczaj decydują się na kupno świeżo upieczonym gospodarzom pięknych szklanek i kieliszków. Praktyczny prezent to także funkcjonalne garnki lub też estetyczne pojemniki na przyprawy.

Fani gotowania z pewnością ucieszyliby się z nowej książki kucharskiej lub kuchennych przyborów, które będą pasowały do całego wystroju. Praktyczne prezenty nie tylko cieszą, ale też będą towarzyszyły domownikom każdego dnia. Pozwolą też nieco odciążyć napięty budżet, który doskwiera zawsze podczas przeprowadzek na nowe mieszkanie. 

Jaki prezent kupić na parapetówkę dla dalszych znajomych?

W sytuacji, gdy nie jesteśmy bardzo blisko z osobami, które nas zaprosiły, możemy nie znać dokładnie ich preferencji. Wtedy warto postawić na coś bardziej uniwersalnego. Tradycyjnym rozwiązaniem jest oczywiście alkohol. Warto wybrać nieco bardziej wyszukane wino czy też whisky. Jeśli nie chcemy kupować butelki trunku, wówczas weźmy pod uwagę voucher na prezent. W przypadku parapetówki może to być voucher do jakiejś sieciówki z wyposażeniem wnętrz, by gospodarze sami mogli zaopatrzyć się w dekoracje i dodatki niezbędne do aranżacji wnętrz. 

Jaki prezent na parapetówkę jest najbardziej elegancki?

Eleganckim prezentem na parapetówkę mogą być ładne dodatki do aranżacji wnętrza lub też naczynia do serwowania kawy. Jeśli mamy do czynienia z osobami uwielbiającymi kawę, wówczas polecamy zakup kawiarki, a do podawania napoju – piękne, eleganckie filiżanki. Wiele osób pijących dużo kawy, marzy także o młynku ręcznym lub elektrycznym, dzięki któremu picie świeżo mielonej kawy stanie się codziennością. 

Co kupić na prezent na parapetówkę? Upominek personalizowany

Wiele sklepów internetowych wychodzi coraz to częściej z ofertą personalizowanych prezentów. Można także spersonalizować prezent na parapetówkę. Przykładem mogą być tutaj ręczniki z imionami gospodarzy czy też wycieraczka ze specjalnym napisem zrobionym na Twoje zamówienie. Nie brakuje także szklanek i kubków, dzięki czemu możemy wręczyć prezent nie tylko praktyczny, ale także taki, który będzie przypominał gospodarzom o parapetówce jeszcze przez długi czas.

Duża część osób nie przepada za zbieraczami kurzu, dlatego wybierzmy coś, chociaż częściowo dopasowanego do gustu i stylu życia znajomych. Kocyk z zabawnym napisem lub pudełko na ciastka z grawerem to doskonały prezent na zimę. Z kolei latem każdy ucieszy się z personalizowanej karafki na lemoniadę lub salaterki na sałatkę. Obecnie spersonalizować można niemal wszystko, tym samym nie brakuje wieszaków na klucze z drewna, desek do krojenia, na których można wygrawerować nazwiska osób obdarowywanych, a także stojaków na wino. Ogranicza nas tylko własna wyobraźnia!