bus
Kategorie:

Co musisz wiedzieć przed wynajmem busa? Na co zwrócić uwagę?

Wypady na wakacje w większym gronie są jednym z najczęstszych powodów prywatnego wynajmu busa. Niestety, wiele osób, które się za to zabiera, bardzo szybko żałuje swoich decyzji. Dlaczego tak się dzieje? Za wszystko odpowiada zbyt pobieżne sprawdzanie danego pojazdu, przez co można się zawieść na wybranym samochodzie. Na co warto zwracać uwagę, aby mieć pewność, że podróż będzie nie tylko przyjemna, ale też bezpieczna?

Na co patrzeć na umowie wynajmu busów? Szczecin

Na początku trzeba sobie odpowiedzieć na kilka pytań. Przede wszystkim należy przemyśleć, na jaki czas pragniesz wynająć danego busa. To podstawa, którą musisz dokładnie uzgodnić i jej przestrzegać, gdyż w umowie na pewno znajdą się spore kary za zbyt późne dostarczenie pojazdu na miejsce. 

Oczywiście, wynajem busów w Szczecinie czy jakimkolwiek innym mieście nie może odbyć się również bez sprawdzenia limitów i obostrzeń w umowie. Mowa tutaj przede wszystkim o nałożonym limicie kilometrów lub kaucji, które mogą wiązać się z naprawdę dużymi kosztami. Warto też sprawdzić, czy dany pojazd ma obowiązkowe ubezpieczenie OC, AC i NNW – to klucz do bezpiecznej jazdy oraz braku zmartwień o pomniejsze niedogodności.

Wiedząc już, że umowa może zawierać wiele drobnych opłat, które razem łączą się w wielkie kwoty, warto przyjrzeć się samemu pojazdowi. Na co zwracać uwagę?

Pojazd – na co zwrócić uwagę?

Parametry techniczne busa są niezwykle ważne i w dużej mierze zależne od tego, jakiej podróży oczekujesz. Warto też spojrzeć na inne aspekty pojazdu, a w tym wyposażenie, które bezpośrednio wpływa na komfort podczas przejazdu.

Warto trzymać się w tym wszystkim kilku zasad. Przede wszystkim należy wiedzieć, że firma oferująca wynajem busów w Szczecinie powinna posiadać pojazdy, które posiadają aktualny przegląd, co potwierdzi, że są modelami bezpiecznymi i bezawaryjnymi. Nikt nie chce zatrzymywać się w połowie trasy, gdy czas nagli.

Najlepiej stawiać na pojazdy, które posiadają stosunkowo mały przebieg. W ten sposób można mieć pewność, że bus został już przetestowany, jednak jego elementy nie zdążyły się jeszcze zużyć. W tym wszystkim nie można też zapomnieć o odpowiednim wyposażeniu. Na co warto postawić?

  • Klimatyzacja – to podstawa, szczególnie w letnim okresie. Ilość osób wewnątrz pojazdu sprawi, że temperatura będzie nie do zniesienia bez odpowiedniego systemu klimatyzacji. 
  • Nawigacja – tutaj jest szczególnie ważna, gdy planujemy podróż za granicę. Wszystko to przez wielkie koszta w roamingu.

Jak sprawdzić pojazd?

Warto na początku ocenić pojazd pod względem jego estetyki. Pozwoli to pojąć, jaki charakteryzuje go stopień zużycia – zwykle ściśle się to ze sobą łączy. Jeśli samochód jest w dobrym stanie, można przejść do oceny potrzebnej ładowności i obciążenia. Warto też sprawdzić, czy każdy fotel wykazuje sprawność oraz pozwala na regulację siedziska. Nie można też zapomnieć o stanie opon, a także ciśnienia w ich środku.

Wszystko to powinno zostać zwieńczone przetestowaniem pojazdu i sprawdzeniem, czy wszystko działa tak, jak tego pragniesz. Nie ma sensu zgadzać się na małe niedogodności w zamian za niższą cenę, gdyż spędzisz w wynajętym samochodzie wiele godzin.