przedszkole
Kategorie:

Dlaczego warto zapisać dziecko do przedszkola niepublicznego?

Rozpoczęcie nauki w przedszkolu to wielkie wydarzenie zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodziców. Publiczne przedszkola często są przepełnione, a ich oferta dydaktyczna dla wielu rodziców nie jest wystarczająca. W takim wypadku warto rozważyć zapisanie dziecka do niepublicznego przedszkola. A jakie są główne zalety takiego rozwiązania?

Zajęcia w małych grupach 

W prywatnych przedszkolach dzieci bawią się i uczą w mały grupach, dzięki czemu wychowawcy mogą poświęcić więcej czasu na obserwację każdego dziecka. Niewielka liczebność dzieci sprawia, że nauczyciel może nawiązać konstruktywną relację ze wszystkim podopiecznymi. W efekcie rodzic uzyska kompleksową informację zwrotną na temat zachowania i postępów w nauce swojej pociechy. Na tak wczesnym etapie rozwoju niezwykle ważne jest indywidualne podejście do dziecka i wczesne rozpoznanie jego mocnych oraz słabych stron. Dlatego przedszkole niepubliczne w Warszawie oferuje rodzicom możliwość regularnego konsultowania się z wychowawcą, aby na bieżąco rozwiązywać ewentualne problemy oraz wspierać dziecko w rozwijaniu jego zainteresowań.

Bogata oferta dydaktyczna

Dzieci w wieku przedszkolnym szybko uczą się nowych rzeczy i chętnie chłoną wiedzę. Dlatego to ważne, żeby wybrane przedszkole posiadało bogatą ofertę dydaktyczną, która będzie obejmować zajęcia ogólnorozwojowe dla wszystkich dzieci oraz zajęcia dodatkowe z różnych dziedzin. Przy czym oferta zajęć dodatkowych powinna być zróżnicowana, aby każde dziecko mogło odnaleźć w niej coś dla siebie. Obecnie najczęściej proponuje się dzieciom lekcje pływania, tańce, naukę języka angielskiego, zajęcia z piłki nożnej, szachy czy nawet naukę programowania. Poza tym przedszkole niepubliczne powinno również kłaść duży nacisk na rozwój umiejętności interpersonalnych i kreatywności oraz wspierać naukę podstaw pisania i czytania.

Nowoczesne wyposażenie i dodatkowe atrakcje

W niepublicznych przedszkolach dzieci mogą korzystać z nowoczesnych placów zabaw, a wszystkie zabawki i pomoce dydaktyczne są na bieżąco wymieniane. Ponadto dyrekcja i wychowawcy dbają o to, aby urozmaicić dzieciom pobyt w przedszkolu poprzez organizowanie imprez okolicznościowych, zapraszanie do przedszkola ciekawych gości, organizowanie teatrzyków i występów lokalnych artystów. W przedszkolach prywatnych dzieci również częściej wychodzą na dwór i wyjeżdżają na wycieczki, a w niektórych placówkach maluchy mogą także uprawiać własne warzywa i kwiaty. Przedszkole niepubliczne w Warszawie oferuje dzieciom przepyszne i starannie dobrane posiłki, a wychowawcy pilnują, aby każde dziecko najadło się do syta.

W prywatnych przedszkolach personel przykłada również dużą wagę do higieny osobistej dziecka oraz jego zdrowia. Dlatego w takich placówkach nauczyciele pilnują, żeby na zajęcia nie przychodziły dzieci z wyraźnymi oznakami choroby. Jest to zatem miejsce, gdzie przedszkolak może w komfortowych warunkach rozwijać się oraz nawiązywać nowe przyjaźnie, a rodzice będą mogli w tym czasie w spokoju skupić się na swojej pracy.