zdjęcia
Kategorie:

Sesja zdjęciowa na roczek w Warszawie – porady dla rodziców

Sesja na roczek w studiu lub plenerze to wspaniała pamiątka. Jednak wielu rodziców obawia się, że wizyta u fotografa będzie dla dziecka nadmiernie stresująca. Okazuje się, że wcale nie musi tak być. Wystarczy odpowiednio przygotować się do sesji. Jak to zrobić? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dalszej części artykułu.

Sesja na roczek, Warszawa – jak wybrać fotografa?

W ostatnich latach na rynku pojawiło się wielu fotografów specjalizujących się w wykonywaniu sesji dziecięcych. Oferta prezentuje się bardzo szeroko, dlatego niełatwo jest znaleźć tego jednego, najlepszego fachowca.

Czym się kierować podczas wyboru tego specjalisty? Otóż należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Najważniejsze są doświadczenie i podejście do dzieci. Warto postawić na fotografa, który może pochwalić się ciekawym portfolio. Ponadto bardzo istotne, aby potrafił zadbać o atmosferę w czasie sesji i komfort maluszka. Niezwykle ważne jest również to, żeby fotograf wiedział, jak zdobyć zaufanie dziecka.

Zanim zdecydujesz się na sesję na roczek w Warszawie u danego fotografa, dokładnie zapoznaj się z jego ofertą i przejrzyj portfolio, aby upewnić się, czy podoba Ci się styl wykonywanych przez niego zdjęć. Ponadto przed umówieniem się na sesję, poczytaj opinie na temat jego usług. Dzięki recenzjom klientów z pewnością dowiesz się, czy fotograf ma dobre podejście do dzieci oraz jak wygląda współpraca z nim.

Sesja na roczek, Warszawa – jak przygotować dziecko?

Jeśli chcesz, aby sesja na roczek w Warszawie przebiegła bezstresowo, odpowiednio przygotuj do niej maluszka. Przede wszystkim ubierz go w wygodne ubranka, które nie krępują ruchów. Postaw na ciuszki wykonane z oddychających materiałów, niepowodujących dyskomfortu.

Ponadto wybierz godzinę sesji tak, aby odbywała się po drzemce. Dzięki temu dziecko nie będzie rozdrażniona i senne. Gdy dotrzecie do studia, dajcie maluszkowi czas na zapoznanie się z nowym miejscem oraz obcymi osobami. Na sesję warto zabrać ulubioną zabawkę dziecka, dzięki której będzie czuło się bezpieczniej i bardziej komfortowo.

Sesja na roczek, Warszawa – co zabrać do fotografa?

Jeśli zarezerwowałaś sesję na roczek dla swojej pociechy, to skontaktuj się z fotografem przed dniem wizyty w jego studiu. Koniecznie zapytaj, jakie akcesoria należy ze sobą zabrać. Zazwyczaj fachowcy zalecają, aby spakować małą przekąskę dla maluszka i coś do picia.

Ponadto na sesję warto wziąć ukochaną zabawkę dziecka, np. maskotkę, z którą śpi. Przydatne mogą okazać się także chusteczki nawilżane w razie, gdyby maluszek się ubrudził.

Sesja na roczek, Warszawa – cena

Ile kosztuje sesja na roczek w Warszawie? Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie jest możliwe, ponieważ kwoty w zamian za tego typu usługi są mocno zróżnicowane. Cena sesji zależy przede wszystkim od fotografa i liczby zdjęć.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile dokładnie trzeba zapłacić za taką sesję, to skontaktuj się z fachowcem oferującym ten rodzaj usług, przedstaw swoje oczekiwania i poproś o wycenę. Fotograf przygotuje dla Ciebie ofertę.